Władze Wielkiej Brytanii przejmują 150 000 USD nielegalnie nabytych Bitcoinów

Władze Wielkiej Brytanii aresztowały 35-letniego podejrzanego i skonfiskowały około $150,000 nielegalnie nabytych funduszy Bitcoin.

UK Metropolitan Police Service (MPS) aresztowała 35-letnią kobietę i skonfiskowała ponad $150,000 funduszy Bitcoin w ramach dochodzenia w sprawie oszukańczych wniosków o pożyczki rządowe dla firm dotkniętych pandemią COVID-19.

MPS skonfiskował BTC warte 150 tys. dolarów
MPS (lub Met) ogłosił, że Zespół ds. Proaktywnego Prania Pieniędzy przeprowadził dochodzenie w sprawie 35-letniej kobiety, która nielegalnie zdobyła znaczne kwoty funduszy wspieranych przez rząd i wykorzystała je do zakupu Bitcoin.

Po otrzymaniu nakazu przeszukania, funkcjonariusze MPS, przy wsparciu Proaktywnego Zespołu ds. Przestępczości w Suffolk Constabulary, dokonali nalotu na adres zamieszkania kobiety w Ipswich. Znaleźli kilka dzieci pozostawionych pod tym adresem na własną rękę. Władze zlokalizowały podejrzaną w pobliżu i aresztowały ją pod zarzutem oszustwa, prania brudnych pieniędzy i zaniedbywania dzieci.

Policja przesłuchała kobietę i zwolniła ją 12 sierpnia w czasie trwania śledztwa. Jednak funkcjonariusze Met z powodzeniem złożyli 13 sierpnia w londyńskim sądzie sędziowskim wniosek o zatrzymanie Bitcoina o wartości 115.000 funtów (150.000 dolarów), przechowywanego w cyfrowym portfelu należącym do podejrzanego.

Zgodnie z oświadczeniem, kobieta założyła wiele mułujących kont bankowych, z których otrzymywała dochody z oszukańczych wniosków o „Bounce Back Loans“. Pożyczki te są częścią programu uruchomionego przez rząd Wielkiej Brytanii, mającego na celu pomoc małym firmom, które ucierpiały z powodu skutków kryzysu COVID-19.

Ty też możesz lubić:

Rząd Wielkiej Brytanii może uzyskać bezpośrednią kontrolę nad reklamami kryptokurwalutowymi
Wielka Brytania Przejęcie 150 milionów funtów z kont uśpionych dowodzi, dlaczego potrzebujemy Bitcoina
Popularna brytyjska firma płaci 2,3 miliona dolarów w Bitcoin Code na rzecz hakerów okupujących oprogramowanie.
Po otrzymaniu środków na kontach bankowych mułów, oficerowie Metu namierzyli je przy zakupie Bitcoina.

Detektyw sierżant Ian Barrett nakłaniał ludzi do większej ostrożności w podawaniu danych osobowych i bankowych przez Internet lub przez telefon.

„Korzystanie z pomocy rządowej dostępnej dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują w tych bezprecedensowych czasach jest przerażające.“ – dodał.

US DOJ przejęło miliony w BTC
Jak poinformował wczoraj CryptoPotato, trzy główne agencje rządowe USA, a mianowicie FBI, IRS i HSI, skonfiskowały ponad 300 rachunków kryptokurwalutowych zawierających ogromne ilości Bitcoinów z Al-Kaidy, ISIS i Hamasu.

Trzy grupy terrorystyczne otrzymały fundusze, zbierając znaczne datki od osób wierzących lub podszywając się pod legalne organizacje, aby oszukiwać ludzi do wysyłania BTC. Zapewnili też swoich zwolenników, że wszystkie transakcje Bitcoina były całkowicie anonimowe.

Jednak tak się nie stało, a amerykańskim agencjom udało się wyśledzić i ostatecznie przejąć należące do terrorystów konta w kryptonimie.

Blockchain offers governments around the world a serious alternative as the power of the dollar declines, says Ripple’s CEO
Folia rynkowa: Bitcoin Bounces do $11.8K jako ether Option Traders Go Bearish