Bitcoin jest w piątek, podczas gdy eterowe opcje handlowcy są w przeważającej mierze niedźwiedzi.

Bitcoin (BTC) handlujący około $11,823 od 20:00 UTC (16:00 ET). Zdobywając 2.4% w ciągu ostatnich 24 godzin.
Zakres 24-godzinnego handlu Bitcoin’a: $11,517-$11,865
BTC nieco powyżej swoich 10-dniowych i 50-dniowych średnich kroczących, bykowy sygnał dla techników rynkowych.

Bitcoin jest z powrotem w ruchu piątek, łamiąc ponad 11.800 dolarów po czwartek względnej ciszy na rynku spot.

Przeczytaj więcej: Jak Wall Street idzie Topsy-Turvy, Krypto Handlowcy są byczy jak zawsze.

„Crypto ma dobrą passę od około trzech tygodni z rzędu, od końca lipca“, powiedział David Lifchitz, dyrektor ds. inwestycji w ilościowej firmie handlowej ExoAlpha. „Obecny poziom oporu wynosi 12.500 dolarów dla bitcoin, co wygląda całkiem normalnie, ponieważ rynki, nawet krypto, nie mogą iść w górę w prostej linii dzień po dniu“.

Handel Bitcoinami na Coinbase w zeszłym miesiącu.

Rzeczywiście, w ciągu ostatniego miesiąca, Bitcoin osiągnął wysoki poziom 12 130 dolarów przed zanurzeniem. Według Lifchitza oznacza to, że przed przejściem na kolejne wzloty w 2020 r., będzie to najprawdopodobniej sygnał, że trzeba będzie przejść do kolejnych wzlotów. „Niewielkie wycofanie może być nawet w kartach w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale bez żadnego szczególnego niedźwiedziego wydarzenia, nie powinno być to niepokojące i następny duży ruch stąd powinien być w górę“, dodał.

Rynek opcji bitcoinów wydaje się być zgodny z Lifchitzem. Opcje z 20 sierpnia dojrzałość pokazać przedsiębiorcy dają Bitcoin 75% prawdopodobieństwo jest ponad 11.000 dolarów, podczas gdy tylko 21% szans na trafienie 13.000 dolarów do następnego czwartku, zgodnie z danych agregatora Skew.

skew_probability_of_btc_being_above_x_per_maturity-2
Prawdopodobieństwo ceny Bitcoinów na rynku opcji na przyszły tydzień zapadalności.

Handlowcy mogą być chwilowo rozproszeni przez bardziej błyszczące obiekty w tym momencie. Alessandro Andreotti, handlowiec kryptokurrency na rynku pozagiełdowym, mówi, że zdecentralizowane finanse, czyli DeFi, zwraca uwagę na Bitcoin – ale to nie potrwa długo. „Tam, gdzie teraz widzę możliwości, jest w żetonach DeFi, które działają niesamowicie dobrze“, powiedział CoinDesk. „Czuję, że byki wkrótce wrócą po bitcoin.“

Przeczytaj więcej: CME rośnie w Bitcoin Futures Rankingów jako Instytucjonalny Wzrasta Interes

Opcje eterowe są niedźwiedzie

Ether (ETH), druga co do wielkości kryptokurcja pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrosła w piątek o około 442 USD i wzrosła o 12,1% w ciągu 24 godzin od 20:00 UTC (16:00 ET).

Przeczytaj więcej: Jak DeFi ‚Degens‘ są lejami pieniężnymi Ethereum do gier

Rynek opcji eterowych ma więcej otwartych odsetek (otwartych pozycji) niż kiedykolwiek wcześniej, do 463 milionów dolarów na platformach Deribit i OKex, według Skew. Ale to niekoniecznie jest byczy dla eteru. Sentyment handlowców wydaje się uważać wycenę eteru za niezrównoważoną. Przytłaczająca liczba zakładów na opcje jest na sub-$410 eteru.

Chris Thomas, dyrektor ds. aktywów cyfrowych Swissquote Bank, powiedział, że niektórzy handlowcy są prawdopodobnie zaniepokojeni, że obecny szał DeFi napędzany Ethereum nie będzie w stanie utrzymać się do końca 2020 roku. To przyczynia się do niedźwiedzich sentymentów. „Być może niektórzy handlowcy mają wrażenie, że w tym roku Ethereum posunął się za daleko“, powiedział. „Przy wysokich opłatach za gaz, czy w najbliższych tygodniach spowoduje to problem dla ekosystemu DeFi?“

Inne rynki
Aktywa cyfrowe na CoinDesku 20 są w większości w zielony piątek. Znamienici zwycięzcy od godziny 20:00 UTC (16:00 p.m. ET):

tron (TRX) + 10,4%
xrp (XRP) + 9,5%
zcash (ZEC) + 5%
Przeczytaj więcej: Crypto Exchange INX Plany IPO z małym izraelskim ubezpieczycielem w wysokości 117 mln USD

Znani przegrani od 20:00 UTC (16:00 p.m. ET):

połączenie łańcuchowe (LINK) – 7,4%
tezos (XTY) – 4,7%
Przeczytaj więcej: BitMEX to Mandate ID Verification for All Traders

Akcje:

W Azji Nikkei 225 zamknął mieszkanie, w zielonym 0,17%, ponieważ inwestorzy czerpali zyski w warunkach niepewności dotyczącej relacji USA-Chiny.
W Europie FTSE 100 zakończyła dzień zsuwając się o 1,2%, ponieważ słabe chińskie dane gospodarcze sygnalizowały wolniejsze niż oczekiwano ożywienie gospodarcze.
Amerykański S&P 500 był płaski, w czerwonym kolorze 0,02%, ponieważ zapasy techników poniosły straty, podczas gdy sektor turystyczny odnotował niewielkie zyski.
Przeczytaj więcej: Przedsiębiorstwo górnicze Hut 8 podaje, że w 2. kwartale przychody spadły o 28% po spadku o połowę.

Towary:

Ropa naftowa spadła o 0,46%. Cena za baryłkę West Texas Intermediate crude: 42,14 USD
Złoto było w czerwonym 0,50% i na 1.942 dolarów od czasu prasy.
Przeczytaj więcej: Singapurski Bank Centralny popiera nowy kodeks postępowania dla firm kryptograficznych

Treasurys:

Amerykańskie obligacje skarbowe były mieszane w piątek. Rentowność, która przesuwa się w przeciwnym kierunku niż cena, spadła najbardziej w stosunku do dwóch lat, w czerwonych 12,6%.

Kategorien: Blockchain